Vishay Dale WSC0002R1000FEB
Part No.:
WSC0002R1000FEB
Package:
4527 J-Lead
Description:
RES 100M OHM 1% 2W 4527
Shipping
WSC0002R1000FEB Information
Package/Case:
4527 J-Lead
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Ratings:
4527
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.49mm)