Vishay Dale WSC0002R1000FEA
Part No.:
WSC0002R1000FEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
4527 J-Lead
Description:
RES 100M OHM 1% 2W 4527
Shipping
WSC0002R1000FEA Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSC
Package/Case:
4527 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Wirewound
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
4527
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.49mm)