Reliance North America WJ3EDGK-10.16-11p-14-RNA
Part No.:
WJ3EDGK-10.16-11p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
11 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ3EDGK-10.16-11p-14-RNA Information
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.400" (10.16mm)
Mating Orientation:
Current:
55 A
Voltage:
600 V