Reliance North America WJ2EDGKRZM-5.08-14p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKRZM-5.08-14p-14-RNA
Description:
14 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ2EDGKRZM-5.08-14p-14-RNA Information
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V