Reliance North America WJ2EDGKRN-7.62-21p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKRN-7.62-21p-14-RNA
Description:
21 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ2EDGKRN-7.62-21p-14-RNA Information
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V