Reliance North America WJ2EDGKM-7.5-23p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKM-7.5-23p-14-RNA
Description:
23 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ2EDGKM-7.5-23p-14-RNA Information
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V