Reliance North America WJ2EDGKDM-7.5-19p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKDM-7.5-19p-14-RNA
Description:
19 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ2EDGKDM-7.5-19p-14-RNA Information
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V