Reliance North America WJ2EDGKC-5.08-19p-14-RNA
Part No.:
WJ2EDGKC-5.08-19p-14-RNA
Description:
19 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ2EDGKC-5.08-19p-14-RNA Information
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
15 A
Voltage:
300 V