Reliance North America WJ245T4-5.08-4*14p-15-RNA
Part No.:
WJ245T4-5.08-4*14p-15-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
4*14 position PCB push-in spring
Shipping
WJ245T4-5.08-4*14p-15-RNA Information
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
4
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Current:
10 A
Voltage:
300 V