Reliance North America WJ240S-7.5-21p-11-RNA
Part No.:
WJ240S-7.5-21p-11-RNA
Description:
21 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ240S-7.5-21p-11-RNA Information
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
27 A
Voltage:
600 V