Reliance North America WJ240S-7.5-18p-11-RNA
Part No.:
WJ240S-7.5-18p-11-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
18 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ240S-7.5-18p-11-RNA Information
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
27 A
Voltage:
600 V