Reliance North America WJ2406R-7.5-14p-14-RNA
Part No.:
WJ2406R-7.5-14p-14-RNA
Description:
14 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ2406R-7.5-14p-14-RNA Information
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
41 A
Voltage:
600 V