Reliance North America WJ239V-7.5-16p-14-RNA
Part No.:
WJ239V-7.5-16p-14-RNA
Description:
16 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ239V-7.5-16p-14-RNA Information
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
40 A
Voltage:
600 V