Reliance North America WJ239R-7.5-16p-14-RNA
Part No.:
WJ239R-7.5-16p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
16 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ239R-7.5-16p-14-RNA Information
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:
Current:
40 A
Voltage:
600 V