Reliance North America WJ213A-2.5-27p-15-RNA
Part No.:
WJ213A-2.5-27p-15-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
27 position PCB push-in spring c
Shipping
WJ213A-2.5-27p-15-RNA Information
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
27
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:
Current:
4 A
Voltage:
150 V