Reliance North America WJ10C-13.0-03p-13-RNA
Part No.:
WJ10C-13.0-03p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
3 position PCB push-in spring co
Shipping
WJ10C-13.0-03p-13-RNA Information
Manufacturer:
Reliance North America
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.512" (13.00mm)
Mating Orientation:
Current:
50 A
Voltage:
600 V