Vishay Dale WFC1206R0430FE66
Part No.:
WFC1206R0430FE66
Description:
RES 0.043 OHM 1.0 W 1% 1206 SMD
Shipping
WFC1206R0430FE66 Information
Resistance:
43 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)