W2RF002RF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | W2RF002RF |
| Manufacturer | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Series | - |
| Package/Case | 48-LQFP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Type | Linear |
| Topology | - |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 24 |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Frequency | - |
| Dimming | PWM |
| Applications | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 48-QFP (7x7) |
The following parts include "W2RF002RF" in Silicon Labs W2RF002RF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.