Surge VZL100M1VTR-0506S
Part No.:
VZL100M1VTR-0506S
Description:
CAP ALUM 35V POLAR
Shipping
VZL100M1VTR-0506S Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
112 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
160 mA @ 100 kHz
Impedance:
700 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)