Surge VZH221M1ATR-0607S
Part No.:
VZH221M1ATR-0607S
Description:
CAP ALUM 10V POLAR
Shipping
VZH221M1ATR-0607S Information
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
196 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
280 mA @ 100 kHz
Impedance:
360 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size:
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)