Surge VZH220M1HTR-0606S
Part No.:
VZH220M1HTR-0606S
Description:
CAP ALUM 50V POLAR
Shipping
VZH220M1HTR-0606S Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
115.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
165 mA @ 100 kHz
Impedance:
880 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size:
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)