Surge VZH220M1ETR-0506S
Part No.:
VZH220M1ETR-0506S
Description:
CAP ALUM 25V POLAR
Shipping
VZH220M1ETR-0506S Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
150 mA @ 100 kHz
Impedance:
800 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)