Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR37000006803JA100
Part No.:
VR37000006803JA100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 680K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
VR37000006803JA100 Information
Manufacturer:
Series:
VR37
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)