Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components VR25000001804FA100
Part No.:
VR25000001804FA100
Description:
VR25 1% A1 1M8
Shipping
VR25000001804FA100 Information
Resistance:
1.8 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)