Amphenol Anytek VR0951520000G
Part No.:
VR0951520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM
Shipping
VR0951520000G Information
Number of Positions:
9
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C