Amphenol Anytek VN03A1500000G
Part No.:
VN03A1500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 2.54MM PCB
Shipping
VN03A1500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
VN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
6 A
Voltage:
150 V