Amphenol Anytek VM16A5810000G
Part No.:
VM16A5810000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 7.5MM
Shipping
VM16A5810000G Information
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C