Amphenol Anytek VM1655020000G
Part No.:
VM1655020000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM
Shipping
VM1655020000G Information
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C