Amphenol Anytek VM13A5510000G
Part No.:
VM13A5510000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 7.5MM
Shipping
VM13A5510000G Information
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C