Amphenol Anytek VM1275500000G
Part No.:
VM1275500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM
Shipping
VM1275500000G Information
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C