Amphenol Anytek VM03A5830000G
Part No.:
VM03A5830000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM
Shipping
VM03A5830000G Information
Series:
VM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C