Amphenol Anytek VM03A5530000G
Part No.:
VM03A5530000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.5MM
Shipping
VM03A5530000G Information
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C