Amphenol Anytek VM0375500000G
Part No.:
VM0375500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM
Shipping
VM0375500000G Information
Series:
03-500
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
1-2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C