Amphenol Anytek VM0355520000G
Part No.:
VM0355520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM
Shipping
VM0355520000G Information
Series:
VM
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C