Amphenol Anytek VL46B1500000G
Part No.:
VL46B1500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 46POS VERT 2.5MM
Shipping
VL46B1500000G Information
Number of Positions:
46
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C