Amphenol Anytek VL4471500000G
Part No.:
VL4471500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 44POS VERT 5MM
Shipping
VL4471500000G Information
Number of Positions:
44
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C