Amphenol Anytek VL42B1510000G
Part No.:
VL42B1510000G
Description:
TERM BLOCK HDR 42POS 90DEG 2.5MM
Shipping
VL42B1510000G Information
Number of Positions:
42
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C