Amphenol Anytek VL1413500000G
Part No.:
VL1413500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM
Shipping
VL1413500000G Information
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C