Amphenol Anytek VL12B1500000G
Part No.:
VL12B1500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 2.5MM
Shipping
VL12B1500000G Information
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C