Amphenol Anytek VK1631500000G
Part No.:
VK1631500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS 3.81MM
Shipping
VK1631500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C