Amphenol Anytek VK1431500000G
Part No.:
VK1431500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM
Shipping
VK1431500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C