Amphenol Anytek VK1371500000G
Part No.:
VK1371500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS 45DEG 5MM
Shipping
VK1371500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C