Amphenol Anytek VK1271500000G
Part No.:
VK1271500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS 45DEG 5MM
Shipping
VK1271500000G Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C