Amphenol Anytek VK0972500000G
Part No.:
VK0972500000G
Description:
VK-5.0-9P GREEN ; CONTACT WITH
Shipping
VK0972500000G Information
Series:
VK
Number of Positions:
9
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C