Amphenol Anytek VK0831500000G
Part No.:
VK0831500000G
Description:
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 3.81MM
Shipping
VK0831500000G Information
Series:
30-381
Number of Positions:
8
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C