Amphenol Anytek VJ0621530000G
Part No.:
VJ0621530000G
Description:
TERM BLK 6POS TOP ENT 5.08MM PCB
Shipping
VJ0621530000G Information
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V