Amphenol Anytek VJ0501530000G
Part No.:
VJ0501530000G
Description:
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 5MM PCB
Shipping
VJ0501530000G Information
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V