Amphenol Anytek VJ0321020000G
Part No.:
VJ0321020000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
VJ-5.08-3P-180D BLACK ; "-" B/M
Shipping
VJ0321020000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
VJ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
20 A
Voltage:
300 V