Amphenol Anytek VI0301520000G
Part No.:
VI0301520000G
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
VI0301520000G Information
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
16 A
Voltage:
300 V