Amphenol Anytek VI0221620000G
Part No.:
VI0221620000G
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
Shipping
VI0221620000G Information
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
16 A
Voltage:
300 V